HYDRO-GEN kolagén

Čo je koenzým Q10 a prečo ho užívať?

Koenzým Q10, známy aj ako ubiquinon, je látka, ktorá sa prirodzene nachádza v bunkách nášho tela a hrá dôležitú úlohu v energetickom procese. S jeho dostatkom majú zdravé bunky dostatok energie na svoje normálne funkcie vrátane regenerácie a opravy poškodení. Je to veľmi silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť každú bunku v tele pred oxidačným stresom – teda predčasným starnutím. Schopnosť chrániť naše telo na bunečnej úrovni mu zaručuje miesto v sieni slávy dermatológie.

Krása nepozná vek!

V tele sa tvorí prirodzene do 30. roku života. Potom jeho produkcia klesá a pretože sa nachádza v každom orgáne, jeho úbytok pocítite a aj uvidíte na svojom zovňajšku.

Začnete cítiť, že už nemáte toľko energie ako „za mlada“, na vašej tvári sa začnú objavovať prvé jemné linky. Pleť stráca pružnosť a sviežosť. 

Dopĺňaním koenzýmu Q10 dodáte svojmu organizmu extra dávku energie, predídete niektorým ochoreniam a oddialite proces starnutia. Vedci odhadujú, že ak konzumujete vyváženú stravu s pravidelným príjmom všetkých potrebných živín, prijmete len 20% potrebnej dennej dávky koenzýmu Q10. 

Pretože je ťažké prijať ho z potravy, pridáva sa do výživových doplnkov na vnútorne užívanie, alebo v kozmetickom priemysle priamo do rôznych krémov. 

Ako účinkuje na pleť? 

Slnečné žiarenie je dôležitým zdrojom vitamínu D, no zároveň spôsobuje predčasné starnutie pleti. Pri pravidelnom slnení tvár zostarne o niekoľko rokov skôr v porovnaní s tým, keď používate ochranné krémy. Koenzým Q10 chráni pleť pred efektmi, ktoré naň slnko má – pred jemnými vráskami, pigmentovými škvrnami, šupinkami. Pomáha ich aj zahladiť a zjednotiť tón pleti. 

Najjemnejšiu pokožku máme okolo očí. Preto sa na očnom okolí najrýchlejšie odzrkadlí naša životospráva – nedostatok spánku, nutrične poddimenzovaná strava, fajčenie a pod. Koenzým Q10 účinne zjemňuje vrásky okolo očí, či už sú spôsobené životosprávou alebo mimikou. Zároveň predchádza vzniku nových. 

Na mladistvý vzhľad pleti má veľký vplyv aj kolagén a elastín. S vekom ich zásoba v pleti klesá, rovnako ako aj prirodzená produkcia koenzýmu Q10 v tele. Klesajúca zásoba Q10 prispieva k ešte rýchlejšiemu úbytku kolagénu a teda aj k starnutiu pleti. Dopĺňaním Q10 vo forme výživového doplnku sa proces rozpadu kolagénových vlákien spomaľuje. Zároveň bojuje s oxidačným stresom v bunkách pleti, ktorý je spôsobený vnútornými (stres, nezdravá strava a pod.) aj externými vplyvmi (znečistené ovzdušie). Práve oxidačný stres je významnou príčinou predčasného starnutia pleti. 

Najefektívnejší spôsob, ako používať Koenzým Q10

Ako sme už naznačili vyššie, kolagén Q10 je možné do tela dostať tromi spôsobmi: zo stravy, prostredníctvom výživového doplnku alebo aplikovať ho priamo na pleť v kréme.

Krém

Ak je vašim cieľom vyhladiť vrásky a prinavrátiť vašej pleti mladosť, krém určite splní svoju úlohu. Avšak molekula Q10 zvonku neprenikne do spodných vrstiev pokožky, kde by mohla zabrániť rozpadu kolagénových vlákien. Uvidíte teda pozitívnu zmenu, ale nie takú výraznú, ako keby ste Q10 užívali vnútorne. Takisto sa ukracujete od širokého spektra ostatných účinkov, ktoré Q10 na organizmus má. 

Výživový doplnok

Koenzým Q10 je životne dôležitý pre fungovanie organizmu. To, že vaše bunky majú dostatok Q10, sa odzrkadlí na rýchlom raste vlasov a nechtov, na lepšej regenerácii pokožky. Pomáha pečeni lepšie fungovať, dodáva telu energiu, zlepšuje kvalitu svalov a pomáha imunitnému systému pri jeho funkcii. Tieto účinky sa dajú dosiahnuť iba ak užívate Q10 ako výživový doplnok. 

Pretože ide o látku rozpustnú v tukoch, užíva sa s jedlom. Vtedy sa vstrebáva trikrát rýchlejšie. 

Potrava 

Koenzým Q10 najlepšie funguje v kombinácii s inými látkami, ktoré sa vzájomne podporujú a dopĺňajú. Pre komplexne vyživenie pleti je ideálne Q10 kombinovať s kolagénom, selénom, zinkom a kyselinou hyaluronovou. Preto sme všetky tieto zložky obsiahli v našom produkte Hydro-gen.