HYDRO-GEN kolagén

Čo je to kolagén a prečo ho treba do tela dopĺňať z externých zdrojov?

Kolagén je najpočetnejší proteín nachádzajúci sa v ľudskom tele. Je prítomný najmä v pokožke a v spojivových a podporných tkanivách. Môžete o ňom premýšľať ako o základnom stavebnom prvku, ktorý drží všetko v tele pokope. Napovedá to aj jeho názov, ktorý pochádza z gréckeho slova “kólla”, ktoré znamená lepidlo.  

Najväčšie množstvo kolagénu sa nachádza v koži, šlachách, kostiach a vo väzive. Má nezastupiteľnú úlohu aj pri zrážanlivosti krvi – čím viac kolagénu v tele, tým rýchlejšie sa hoja rany a ranky na koži, jazvy sú menej viditeľné. Vďaka kolagénu má naša pleť mladistvý vzhľad a zachováva si pružnosť, kĺby sa rýchlo regenerujú po opotrebovaní.

Viac o účinkoch nášho exkluzívneho kolagénu HYDRO-GEN sa dočítate tu.

Látky, z ktorých si telo samo vytvára kolagén, prijímame z potravy. Avšak po 25. roku života strácame schopnosť ho prirodzene syntetizovať. Preto sa v tomto veku začínajú tvoriť prvé jemné vrásky a kĺby strácajú svoju odolnosť.

To je dôvod, prečo milióny žien aj mužov po celom svete užívajú kolagén vo forme výživových doplnkov. A to najčastejšie vo forme prášku rozpustnom vo vode.

Omladzujúci kolagén HYDRO-GEN : Tajomstvo krásnej pleti!

Faktory, ktoré narúšajú tvorbu kolagénu

Rovnako dôležité, ako kolagén dopĺňať, je vyhýbať sa zlozvykom, ktoré narúšajú jeho štruktúru a oslabujú jeho účinok: 

• zvýšený príjem rafinovaného cukru

• prílišné vystavovanie sa slnečnému žiareniu – ultrafialové žiarenie zo slnka znižuje tvorbu kolagénu a prispieva k rýchlejšiemu starnutiu pokožky

• fajčenie taktiež znižuje tvorbu kolagénu 

• niektoré autoimúnne ochorenia, napríklad lupus 

Ak sa vás týka aspoň jeden z týchto bodov, zvýšený príjem kolagénu vám pomôže zvrátiť nežiadúce účinky na váš vzhľad.

Kedy a ako dlho potrebujete kolagén užívať?

Stručná odpoveď je kedykoľvek. Užívanie kolagénu v akejkoľvek časti dňa má svoje výhody. 

Ráno dodá nápoj s kolagénom vášmu organizmu potrebnú hydratáciu po spánku. Pretože sa dá pridať aj do smoothies, ovsenej kaše alebo do jogurtu, môže vašim raňajkám dodať extra dávku zdravia a zaujímavú príchuť. 

Je výborný aj ako ochutený a zdravý nápoj k obedu, ktorým môžete nahradiť rôzne sódy plné cukru. 

Pri užívaní večer sa doslova ,,vyspíte do krásy“. Pretože naše telo a pleť sa najviac regenerujú počas spánku, určite nepochybíte, ak ich pred spaním vyživíte potrebnými látkami, ktoré proces regenerácie posilnia. 

Kolagén sa užíva dlhodobo, prvé viditeľné výsledky sa prejavia približne po troch mesiacoch. Toto obdobie, rovnako ako aj intenzita účinkov, sa líši v závislosti od kvality produktu. Prvé citeľné účinky kolagénu Hydro-Gen sa prejavujú už po 15 dňochVýrazné zmeny uvidíte po 30 dňoch. Podľa klinických štúdií je najlepšie užívať kolagén 90 dní (3 mesiace) aspoň raz do roka.

Ako vybrať kolagén, ktorý bude pre mňa najlepší? 

Existuje najmenej 16 typov kolagénu. Najdôležitejšie a pre nás najzaujímavejšie typu sú 1., 2. a 3. typ.  

Ich dôležitosť spočíva vo funkcii, ktorú zastupujú v ľudskom tele, konkrétne: 

Typ I zastupuje 90% kolagénu v našom tele a tvoria ho husto zoskupené vlákna. Je opornou štruktúrou pokožky, kostí, šliach, chrupaviek, spojivových tkanív a zubov.

Typ II tvoria voľnejšie zoskupené vlákna a poskytuje oporu kĺbom.

Typ III je oporou pre stavbu svalov, orgánov a tepien.

Zdroje kolagénu sú živočíšneho pôvodu, pričom pre ľudí je najvhodnejší hydrolyzovaný (rybí) kolagén. Ten sa ešte špeciálne upravuje do ,,predtrávenej“ formy kolagénu. Je totiž najpodobnejší tomu, čo sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele a vyznačuje sa teda najväčšou bioaktivitou – z prijatého množstvo telo dokáže spracovať a využiť najväčší pomer oproti kolagénu z iných zdrojov. 

Hydro-Gen obsahuje kolagén I., II. aj III. typu. 

Prémiový hydrolyzovaný kolagén Naticol ®

Hlavnou aktívnou zložkou Hydro-Genu je francúzsky kolagén Naticol ®, ktorý obsahuje 100% prírodné rybie peptidy, unikátne pre túto značku. Medzi jeho ďalšie výhody patrí:

            • obsahuje najčistejší proteín (pomer 99,8%);

            • 0% GMO, 0% tuku, 0% sacharidov, 0% purínov;

            • má najvyššia možnú vstrebateľnosť a bioaktivitu;

            • má vynikajúcu rozpustnosť vo vode.

Kolagén vs. kyselina hyaluronová 

Prečo nie oboje? 

Kyselina hyaluronová plní v tele viacero funkcií a často býva základom kozmetických prípravkov. Pridáva sa napríklad do hydratačných krémov, pretože sama o sebe zlepšuje hydratáciu pleti zvnútra, čím zlepšuje elasticitu pokožky a zachováva jej mladistvý vzhľad. Je aj mocným antioxidantom – pohlcuje voľné radikály, ktoré sú častou príčinou predčasného starnutia. Pôsobí antibakteriálne a protizápalovo, čím predchádza tvorbe akné a iným bežným kožným ochoreniam. Zároveň ich pomáha liečiť. Jej obľúbenosť v kozmetickom priemysle je postavená aj na schopnosti absorbovať vodu v závislosti od počasia alebo ročného obdobia – napríklad v zime na seba viaže viac vody, čím udržuje pleť dostatočne hydratovanú a zabraňuje jej vysychaniu dôsledkom mrazov.  

V hydratačných krémoch má svoje opodstatnenie, no jej molekula je príliš veľká na to, aby dôkladne prenikla do štruktúry pleti. Preto je efektívnejšie užívať ju vnútorne. Ideálne spolu s kolagénom, s ktorými sa výborne dopĺňajú a navzájom podčiarkujú svoje účinky pre krásnu pleť. Vnútorné užívanie kyseliny hyaluronovej má výhodu aj v tom, že pleť a kožu vyživuje komplexne. 

Z týchto dôvodov sme kyselinu hyaluronovú zakomponovali do zloženia Hydro-Genu. 

Iné vitamíny a minerály pre mladistvú pleť 

Koenzým Q10

Takzvaný vitamín Q plní v tele množstvo funkcií, no nezanedbateľný je aj jeho vplyv na kožu. Ide o veľmi silný antioxidant, ktorý pokožku chráni pred voľnými radikálmi, ktoré prispievajú k jej starnutiu. Podporuje antioxidačné procesy v pleti na bunečnej úrovni, čím ju rozjasňuje a upokojuje. Chráni kožu pred škodlivým ultrafialovým žiarením zo slnka, ktoré ju zbavujú elasticity. Pomáha telu produkovať kolagén a elastín, ktoré ju spevňujú a zjemnia. 

V skratke:  

• Je silný antioxidant,

• bojuje s predčasným starnutím pleti, 

• chráni pleť aj kožu pred ultrafialovým žiarením, 

• zjemňuje a spevňuje pleť.

Niacín

Niacín, známejší ako vitamín B3, funguje približne rovnako, ako kyselina hyaluronová – pomáha v pleti zadržať vodu. Zabezpečuje tak hydratáciu pleti počas celého dňa. Nie je to však jeho jediná funkcia – bez vitamínu B3 by sa naša pleť nezaobišla. Jej zdravie a vzhľad závisí priamo na niacíne. Čistí a odmasťuje pleť, čím pomáha redukovať akné. Zjednocuje tón pleti – redukuje stav ružovky, je prevenciou stareckých škvŕn, zosvetľuje tmavé miesta v očnom okolí a škvrny na lícach. Stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, vďaka čomu vyhladzuje vrásky a zvyšuje elasticitu pleti. 

V skratke:

• Udržuje pleť hydratovanú, 

• redukuje akné,

• zjednocuje tón pleti, 

• zosvetľuje tmavé miesta okolo očí,• vyhladzuje vrásky a zlepšuje elasticitu pleti.

Selén

Selén je silným antioxidantom, ktorý sa v tele podieľa na veľkom množstve procesov. Je nevyhnutný pre správne fungovanie štítnej žľazy a imunitného systému. Zdravie nášho organizmu sa často odzrkadľuje najmä na stave našej pokožky, našich vlasov a nechtov. Nedostatok vitamínov, minerálov alebo zlá životospráva sa navonok prejaví na týchto častiach tela. Aby ste sa okrem krásnej mladistvej pleti mohli pýšiť aj pevnými, hustými a lesklými vlasmi, pridali sme do zloženia Hydro-Genu stopový prvok selén, ktorý je pre kvalitu vlasov absolútne nevyhnutný. Zabraňuje ich vypadávaniu a lámavosti, stimuluje rast nových vlasov. Podobne dôležitý je aj pre zdravo vyzerajúce, pevné nechty.  

V skratke: 

• Zabraňuje lámaniu vlasov; 

• stimuluje rast nových vlasov; 

• dodáva lesk a objem;

• posilňuje štruktúru nechtov, vyhadzuje ich; 

• posilňuje imunitu.

Zinok

Zinok je minerál, ktorý má v ľudskom organizme široké využitie. Pôsobí na nervovú, opornú aj reprodukčnú sústavu, posilňuje imunitu. Z dermatologického hľadiska je však najvýznamnejší kvôli svojim blahodarným účinkom na vlasy, nechty a pleť. 

Zinok a selén sú základom dlhých, pevných, hustých a lesklých vlasov. Pri vypadávaní vlasov je prvým podozrivým práve nedostatok zinku. Množstvo zinku vo vlasoch ovplyvňuje aj rýchlosť ich rastu. Podobne ako selén, aj zinok pôsobí na zdravie nechtov. Zabraňuje ich lámavosti a vyrovnáva nezrovnalosti, ktoré sa na nechtoch prirodzene vyskytujú. Tento minerál pôsobí priaznivo aj na pleť. Podieľa sa na vývoji a stavbe pleti, obnove kožných buniek a obrane – imunitnej odpovedi. Je najznámejšou prvou pomocou pri akné, hojení rán a iných kožných ochoreniach.   

V skratke: 

  • Udržiava zdravé kosti, mozog a reprodukčnú sústavu; 
  • prispieva k správnej funkcii imunitného systému;
  • zabraňuje štiepeniu končekov vlasov;
  • stimuluje rýchlejší rast vlasov; 
  • dodáva vlasom zdravý vzhľad a posilňuje ich štruktúru; 
  • udržiava pevné, hladké a lesklé nechty; 
  • je prevenciou akné, zároveň ho pomáha liečiť; 
  • pôsobí na pleť protizápalovo;

zrýchľuje hojenie rán a vyhladzuje pleť.

Vitamín C

Najznámejší antioxidant, ktorý pomáha regulovať imunitný systém. Stimuluje činnosť bielych krviniek, ktoré ničia baktérie a povzbudzuje interferóny, ktoré chránia organizmus pred vírusovými infekciami. Okrem iného je dôležitou súčasťou syntézy kolagénu – zvýšený príjem kolagénu vo forme výživových doplnkov sa v tele lepšie spotrebuje, ak spolu s ním prijímate aj vitamín C. 

V skratke:

• Prispieva k regulácii imunitného systému, 

• pôsobí antibakteriálne a protivírusovo,

• podieľa sa na syntéze kolagénu. 

Prečo Hydro-Gen obsahuje práve tieto látky?

Okrem toho, že všetky priaznivo pôsobia na zdravie a mladistvý vzhľad pleti, navzájom sa dopĺňajú a umocňujú svoju funkciu. S Hydro-Genom máte istotu, že každá jeho zložka, za ktorú platíte, dosiahne vo vašom tele maximálny priaznivý efekt.